Jesteś tutaj

ZABAWA KSZTAŁUJE LUDZI!

19 Czerwiec 2019

Kreatywny umysł zaczyna się kształtować już we wczesnym dzieciństwie. Beztroska i twórcza zabawa pomaga mu się rozwijać, a wspólna zabawa dzieci i rodziców daje całej rodzinie poczucie szczęścia!

Większość rodziców uważa, że kreatywność, zdolność komunikacji i współpracy, wyobraźnia i empatia są kluczowe dla rozwoju dzieci. Wszystkie te umiejętności wspiera zabawa, którą - jak wykazały badania przeprowadzone przez Grupę LEGO z udziałem ponad 13.000 osób z całego świata - 9 na 10 rodziców uznaję za główne źródło szczęścia i rozwoju swoich pociech.

Według przeprowadzonych przez Grupę LEGO badań istnieje bezpośrednie połączenie między poziomem szczęścia, odczuwanego przez rodziny i czasem, jaki wspólnie spędzają jej członkowie. Dziewięć na dziesięć rodzin, które spędzają więcej niż pięć godzin tygodniowo na wspólnej zabawie, opisują siebie jako szczęśliwe, bardziej zrelaksowane, pełne energii i kreatywne.

- Zabawa jest jedną z części składowych tego, w jaki sposób dzieci uczą się już od najmłodszych lat. To dla nich również szansa na nawiązywanie nowych przyjaźni i wspólną zabawę z rodziną. Bycie szczęśliwym, rozwijanie poczucia humoru łączy się też z lepszym zdrowiem psychicznym - twierdzi Dr. Elena Hoicka, starszy wykładowca psychologii edukacji na Uniwersytecie w Bristolu.

Młode umysły chłoną najszybciej

Pierwsze cztery lata życia dziecka mają ogromny wpływ na kształtowanie się charakteru, a zabawa odgrywa fundamentalną rolę w rozwoju umiejętności motorycznych, poznawczych, emocjonalnych i społecznych, a także w budowaniu właściwego postrzeganie samego siebie. Dobierając odpowiednie zabawki – rozwijające i bezpieczne, rodzice mogą wspierać te procesy.

Wszystkie klocki DUPLO zostały zaprojektowane tak, by były bezpieczne i wygodne dla małych rączek, ponieważ są dwa razy większe od klasycznych klocków. Seria LEGO DUPLO „Moje pierwsze” powstała z myślą o maluchach już od 1,5 roku życia. Zabawa nimi to znakomite ćwiczenie sprawności manualnej, a także zachęta do odkrywania tego, co niezbędne, by z malucha stać się przedszkolakiem. W tym wieku wszystko jest nowe i pełne przygód, nie tylko dla dzieci, ale i dla całej rodziny. Pierwsze słowa dziecka, pierwsze kroki, pierwsze próby budowania wieży własnymi rękoma, wieży większej od nich samych! To wszystko kładzie podwaliny pod przyszłe umiejętności dziecka, które wykorzystają w przedszkolu, szkole i w dorosłym życiu.

Pozwól swojemu dziecku jak najlepiej wykorzystać pierwsze lata życia, odkrywając przed nim nowe zestawy LEGO DUPLO Moje pierwsze:

LEGO® DUPLO® Pociąg z cyferkami (10847)

LEGO® DUPLO® Pociąg z cyferkami to kolorowe zaproszenie do świata cyfr i liczenia. Wraz z dwiema figurkami dzieci DUPLO oraz figurką kota, które poszerzają możliwości tworzenia różnych scenariuszy zabawy, zestaw zapewnia nieskończone opcje budowania, jazdy pociągiem, czy przyswajania podstaw matematyki, w niewymuszony, naturalny sposób.

LEGO® DUPLO® Moja pierwsza układanka (10885)

LEGO® DUPLO® Moja pierwsza układanka jest dla najmłodszych łatwym i przyjemnym początkiem samodzielnego dopasowywania i łączenia elementów, z których mogą powstać np. istniejące lub wymyślone zwierzątka. Rodzice mogą tworzyć je razem ze swymi dziećmi, pomagając im w podziale klocków na kolory i układaniu ich w kolejności, co pozwoli dzieciom na dokończenie łatwych do zestawienia puzzli ze zwierzątkami.

LEGO® DUPLO® Moje pierwsze samochodziki (10886)

Przedszkolaki pokochają budowanie i przebudowywanie kolorowych pojazdów LEGO® DUPLO® Moje Pierwsze Samochodziki. Rodzice mogą pomóc im w segregowaniu kolorów i nauce, który pojazd to helikopter, taksówka, śmieciarka czy wóz strażacki, a także w mieszaniu wszystkich klocków i odkrywaniu niekończących się możliwości tworzenia nowych, kreatywnych i łatwych do zbudowania pojazdów poprzez łączenie kilku dużych klocków.

LEGO® DUPLO® Moje pierwsze zwierzątka na równoważni (10884)

Maluchy będą świetnie się bawić, ucząc się budować i utrzymywać balans razem ze zwierzątkami LEGO® DUPLO® na równoważni! Będą mogły układać kolorowe tropikalne zwierzęta na wiele różnych sposobów, by sprawdzić, jak uroczo się kołyszą. Kolorowa małpka, słonik, tygrys i miś panda są łatwe do zbudowania i przebudowywania dzięki dużym klockom LEGO DUPLO, oraz dwóm dodatkowym klockom, które pomagają równoważyć huśtawkę lub zbudować podkładkę, która utrzyma ją w stabilnej pozycji.

Rate this article: 
Brak głosów