Jesteś tutaj

Warszawiacy kochają gry planszowe

7 Październik 2014

Na zdj. Dużym zainteresowaniem cieszyły się gry GW Foksal.

Ogromna kolejka do wejścia na festiwal, pełne sale turniejowe, ogonek do wypożyczalni gier i ponad 5 tysięcy odwiedzających to bilans odbywającego się 4 października na Stadionie Narodowym Warszawskiego Festiwalu Gier Planszowych – Planszówki na Narodowym.

Wystawcy są zgodni – Warszawski Festiwal Gier Planszowych to niebywały sukces i liczą, że impreza będzie odbywała się cyklicznie. Natomiast odwiedzający czekają już na wiosenną edycję festiwalu – Wiosenny Narodowy.

Warszawski Festiwal z roku na rok gromadzi coraz większą liczbę odbiorców, jest to sygnał dla producentów i dystrybutorów gier, że warto się pokazywać i promować swoje produkty na tego typach imprezach. Podczas Festiwalu mogliśmy zapoznać się m.in. z grami firm: Egmont, Granna, Rebel, GW Foksal, Tactic, Goliath czy Bard. Przedstawiciele firm prezentowali swoje nowości, uczyli zasad gry, dzięki czemu odwiedzający mogli dowiedzieć się co piszczy w świecie gier planszowych.

Podczas festiwalu dla graczy było dostępnych 6 sal, gdzie mogli wypożyczać i grać w planszówki, jak również brać udział w turniejach.

Impreza pokazała, że warszawiacy lubią grać w planszówki i jest to trend, który cały czas rośnie.

Rate this article: 
Średnia: 5 (1 głos)