Jesteś tutaj

WARSAW COMIC CON 26-28.10.2018

28 Październik 2018

Od piątku trwa IV edycja Warsaw Comic Con. Ta edycja obfitowała też w atrakcje dla rodzin i dzieci. W tym samym czasie odbywała się również kolejna edycja Warsaw Game Show.

Coraz lepsza organizacja i coraz lepszy i bogatszy program Warsaw ComicCon. Impreza, która w swoim założeniu była kierowana do fanów fantastyki, teraz jest ciekawym wydarzeniem dla rodzin i dzieci.

Jak w każdej edycji Warsaw Comic Conu udział wzieło kilkudziesięciu pisarzy, rysowników i twórców popkultury. Tym razem na uczestników festiwalu czekają spotkania m.in. z Andrzejem Pilipiukiem, Michałem Gołkowskim i Piotrem Langenfeldem. W trzydniowym programie zaplanowano szereg paneli dyskusyjnych, prelekcji i warsztatów.

 

Niesamowite rywalizacje cosplay. W halach Ptak Warsaw Expo znowu spotkaliśmy perfekcyjnie odwzorowane postacie z gier, komiksów, filmów i seriali. Podczas tej edycji zobaczymy aż trzy konkursy: Diamond International Cosplay Awards, konkurs sceniczny, w którym pula nagród wyniosła 11 tysięcy złotych, cosplayowy konkurs żetonowy Shine! Live Cosplay Contest, czyli kto uzbiera najwięcej żetonów od odwiedzających, ten wygrywa oraz Cosplay Super Show! – eliminacje do największego konkursu cosplay na świecie.

 

Na jubileuszowej wystawie „100-lecie komiksu w Polsce” zaprezentowano oryginały prac takich mistrzów, jak: Grzegorz Rosiński (m.in. Thorgal), Tadeusz Baranowski (m.in. Podróż Smokiem Diplodokiem), Jacek Skrzydlewski (Kajko i Kokosz), Papcio Chmiel (Tytus, Romek i A’Tomek) czy Zbigniew Kasprzak (Yans). Honorowy patronat nad wystawą objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ponadto, w Strefie Komiksu zagościła także wystawa 2000 AD, której gośćmi specjalnymi będą Glenn Fabry i Simon Bisley.

 

Dla dzieci i rodzin przygotowano także bardzo bogaty program. Dla fanów Nerfa przygotowano specjalny palc boju. Hasbro zaprosiło również do zabawy Play Doh. Jak na festiwal fantastyki przystało, nie zabrakło kanałów dziecięcych i ich bohaterów. Nickelodeon postawił na plac zabaw, kolorowanki i supermodny SLIME. Cartoon Network zaś zaprosił m.in do garażu bohaterów bajki Rick&Morty.

Bardzo dużo gier planszowych. Można było w nie pograć i kupić. Moelkky, Dosa, iKnow - to tylko niektóre propozycje przyciągające odwiedzających na stoisko Tactica. G3 kusiło m.in. Klaskiem, a TM Toys grą Milionerzy, Escape Room Junior, czy Rummikub.

 

Playmobil zaprosił do świata swoich bohaterów, Cobi zaś przygotowało wystawy modeli, kolekcje World of Tanks i World of Warships, z potężnym Bismarckiem na czele, dioramy i makiety, przedstawiające historyczne pola bitew. Do tego moc konkursów, atrakcji i oferta nowości w promocyjnych cenach. Nie zabrakło też LEGO. Dziesięć gablot z zestawami, w tym złożony Sokół Millennium – ponad 7500 elementów. Do tego strefa składania, do wyboru pięćdziesiąt różnych zestawów LEGO do złożenia pod okiem animatorów.

 

To nie koniec atrakcji dla fanów konstrukcji. TM Toys przygotowało stoisko promocyjne marki Gravitrax. Pełne akcji systemy ścieżek i torów dla kulek. Nauka matematyki i fizyki, ale przede wszystkim wspaniała zabawa. 

 

 

Kolejna edycja już na wiosnę 2019 r.

Galeria zdjęć:

https://swiatzabawek.net/galeria/warsaw-comic-con-26-28102018

Rate this article: 
Średnia: 5 (4 głosy)