Jesteś tutaj

Toys4All – zabawa i edukacja

6 Grudzień 2017

O nowej linii zabawek w ofercie, procesie wprowadzania tego brandu na rynek i wizji firmy rozmawiamy ze współwłaścicielem Icom Poland – Michałem Świecą.

„Świat Zabawek”: Toys4All to nowa linia zabawek w ofercie Icom Poland. Produkty te cechują edukacyjny wymiar i oryginalne wzornictwo. Co jeszcze kryje się pod tym hasłem?

Michał Świeca: – Naszym celem jest, aby zabawki z serii Toys4All były uwielbiane przez dzieci oraz doceniane przez rodziców. Opiekunowie bowiem wysoko oceniają takie produkty, które wpływają na rozwój ich pociech, dają radość, a przy okazji pozwalają poznawać otaczający świat, uczyć się nowych słów, rozwijać wyobraźnię i kreatywność. A dzieci? One chcą się bawić! W koncepcji naszej marki chodzi przede wszystkim o to, by dawać radość z zabawy, ale chcielibyśmy też, aby za tą zabawą kryło się też coś więcej – edukacja, poznawanie zawodów czy pozyskiwanie umiejętności społecznych. Dlatego na opakowaniach naszych produktów umieściliśmy ikonki fun & edu, które w prosty i czytelny sposób przekazują rodzicom informację na temat walorów edukacyjnych zabawki. Podsumowując, marka Toys4All to wysoka jakość produktów oraz gwarancja fantastycznej zabawy dla dużych i małych, dziewczynek i chłopców, konstruktorów i graczy. Dla wszystkich, którzy chcą się dobrze bawić.

Czy zabawki Toys4All w przyszłości mają stać się znakiem rozpoznawczym Państwa firmy?

- Zdecydowanie tak. Toys4All jest naszą marką własną - pracujemy nad nią koncepcyjnie, starannie dobieramy do niej produkty, i chcielibyśmy, aby logo Toys4All było rozpoznawane jako zapowiedź dobrej zabawy. Czyli widzisz Toys4All, myślisz: będzie fajnie!

Czołowe produkty w linii Toys4All...

- Toys4All to przede wszystkim klocki konstrukcyjne, gry rodzinne i lalki. Jeśli chodzi o klocki, to jest to kategoria, w której jesteśmy najmocniejsi i najbardziej rozpoznawalni. W tym roku wprowadzamy naszą markę Blocki dla dzieci od 6. roku życia oraz markę Jixin dla maluchów w wieku 3-6 lat. Każda seria ma w swoich zestawach unikatowe figurki zaprojektowane specjalnie dla nas – z jednej strony unikatowe, niewystępujące w innych zestawach na świecie, ale równocześnie pasujące do pozostałych klocków na rynku.

Marka Toys4All to także gry edukacyjne – zarówno dla starszych dzieci (od 8 lat), jak i takie do zabawy z młodszymi – od lat 5.
Wkrótce w linii Toys4All pojawią się także lalki, ale na razie nie zdradzamy szczegółów - niech to będzie niespodzianka dla naszych klientów.

Wprowadzenie na rynek nowej marki to żmudna praca. Trzeba zderzyć się z nieufnością klientów i brakiem przekonania u handlowców…

- Tak, to prawda. Pewność odnośnie sukcesu rynkowego marki Toys4All mamy, ponieważ wiemy, że są to starannie dobrane produkty, wysokiej jakości i o ciekawym wzornictwie. Należy pamiętać, że za sukcesem brandu stoją także ludzie. W naszym przypadku są to zespół osób z agencji promocyjnej, który dba o spójność koncepcji produktów - działańmarketingowych, oraz grupa kompetentnych przedstawicieli handlowych, którzy potrafią w odpowiedni sposób zaprezentować produkt naszym klientom. Oni również kształtują sieć dystrybucji w hurtowniach i sklepach w całej Polsce. Trzeba też pamiętać, że atrakcyjny wyrób, wspierany dodatkowo kampaniami reklamowymi w prasie i telewizji, to gwarancja zwiększonego zainteresowania i sukcesu dla klientów. Nasz system sklepów patronackich otwiera przed właścicielami tych placówek nowe możliwości ekspozycyjne oraz handlowe. Dbamy bowiem o to, aby mogli oni oferować w swoich sklepach produkty, za którymi dzieciaki szaleją.

 

Jaką mają Państwo wizję prowadzenia firmy? Jak za kilka, kilkanaście lat będzie wyglądało przedsiębiorstwo Icom Poland?

 

- Zdecydowanie chcemy zwiększyć udział marek własnych w naszym portfolio. Duży nacisk kładziemy na wizję i koncepcję rozpatrywanych i wprowadzanych na rynek linii. Chcemy zaistnieć w świadomości klientów jako firma sprzedająca nie tylko zabawki, ale także idee.

 

Które produkty stanowią trzon sprzedaży w Państwa firmie?

 

- Dostrzegamy duże zainteresowanie produktami takimi jak klocki, gry oraz lalki. Zresztą to właśnie te wyroby wywołały u nas potrzebę stworzenia marek własnych. Mocnym filarem sprzedaży w naszej firmie są także dystrybuowane przez nas w Polsce zabawki Monster Beads, Moje Urwisy, Mix Simpatyx, Poppy Belles oraz Keedoz.

 

Jakie nowości czekają na klientów w I połowie roku? Które z nich pojawią się w reklamie TV?

 

- W tym roku stawiamy przede wszystkim na markę Toys4All z jej wiodącymi produktami: klockami konstrukcyjnymi, grami rodzinnymi oraz lalkami. Zdecydowaliśmy się jednak przenieść większość kampanii TV na drugą połowę roku. Mediaplan jest jeszcze w trakcie tworzenia, dlatego trudno mówić mi o szczegółach. Na pewno na bieżąco i intensywnie działamy w prasie dziecięcej – jesteśmy tam obecni reklamowo, a także prowadzimy działania PR-owe.

 

Jak oceniają Państwo polskie targi branżowe? Czy warto brać udział w takich wydarzeniach? W jaki sposób docierają Państwo do swoich klientów?

 

- Targi branżowe to bardzo dobra okazja, by zaprezentować klientom swoją ofertę. Naszym zdaniem w Polsce jest tylko jedna tego typu impreza, która zasługuje na uwagę – mam na myśli targi Czas Dziecka w Kielcach. W tym roku również będziemy tam obecni jako wystawca. Warto jednak podkreślić, że od niedawna kształtują się także targi Kid’s Biz Fair w Warszawie, które z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Przyglądamy się ich rozwojowi z uwagą.

 

Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiała Anna Wakulak

 

Na zdj. Dawid Szańca i Michał Świeca - Icom Poland

 

Rate this article: 
Średnia: 3.3 (4 głosy)