Jesteś tutaj

Relacja z finału konkursu „Zabawka edukacyjna” - edycja 2018/2019

10 Czerwiec 2019

Do tegorocznej edycji zgłosiło się 84 uczestników. Do finału konkursu zakwalifikowało się siedem grup w kategorii Młodszy Konstruktor oraz pięć w kategorii Starszy Konstruktor. 7-go czerwca 2019 roku wzięły one udział w finale konkursu prezentując wykonaną wcześniej zabawkę przed komisją oraz zebraną publicznością. Wszyscy uczestnicy, dzielnie odpowiadali na pytania komisji wykazując się przy tym dobrą znajomością praw przedmiotów bloku matematyczno-przyrodniczego. Prezentacje były oryginalne i miały bardzo wysoki poziom. W przerwie, kiedy komisja konkursowa udała się na obrady młodzież obejrzała pokaz doświadczeń przygotowany przez dr Rafała Ledziona z Politechniki Łódzkiej. Spotkanie wzbogaciło spotkanie z dziennikarzem telewizyjnym, reporterem, prezenterem TVP 1 Panem Radosławem Brzózką. Wszystkie drużyny dzielnie walczyły o laury, dopingowane przez opiekunów. Galę prowadzili uczniowie Gimnazjum nr 38 w Łodzi.

Pierwsze miejsce i nagrodę główną w kategorii Młodszy Konstruktor otrzymali uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7 w Tomaszowie Mazowieckim - za zabawkę o nazwie "Magnesowa Zabawa". Drugie miejsce w tej kategorii wiekowej zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 33 w Łodzi, którzy zbudowali "Zatoka marzeń". Trzeci był kolejny zespół z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 7 w Tomaszowie Mazowieckim, wyróżniony za "Mario siłacz". Pierwsze miejsce w kategorii Starszy Konstruktor otrzymał zespół z Szkoły Podstawowej nr 18 w Lublinie - za zabawkę o nazwie "Laserowa harfa".

Drugie miejsce w tej kategorii wiekowej zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 33, którzy przedstawili zabawkę "Wycieczka po Londynie".

Trzeci był zespół z Szkoły Podstawowej nr 190 w Łodzi, wyróżniony za "Z ukłonem w stronę czystej atmosfery". Finaliści konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez firmy: Alexander - producenta zabawek i gier edukacyjnych, Helios - sieć kin w Polsce, ReAktywacja - szkoła tańca, Fundację Mózg Malina.

Nagrodę główną dla szkół oraz upominki dla wszystkich uczestników finału ufundowała Nowa Szkoła -producent mebli szkolnych i przedszkolnych, lider polskiego rynku pomocy dydaktycznych, edukacyjnych i naukowych. Komisja przyznała dwie nagrody dla szkół. Otrzymały je: Szkoła Podstawowa nr 18 w Lublinie, Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 7 w Tomaszowie Mazowieckim.

Rate this article: 
Średnia: 5 (11 votes)