Jesteś tutaj

Rekman ma już 25 lat!

21 Wrzesień 2017

Wrocławska firma Rekman, lider dystrybucji zabawek w Polsce, obchodzi jubileusz 25-lecia swego istnienia.

W ramach obchodzonego jubileuszu odbyła się uroczysta gala we wrocławskiej Hali Stulecia, w której uczestniczyło kilkuset zaproszonych gości. W jej trakcie podziękowano klientom, dostawcom, mediom oraz pracownikom firmy Rekman. W sentymentalną podróż po ostatnich 25 latach gości zabrała Marina Rysicz, która za pomocą niepowtarzalnych animacji piaskowych przedstawiła najważniejsze momenty w historii firmy. Główną atrakcją wieczoru był magiczny pokaz wrocławskiej fontanny multimedialnej, podczas którego goście mogli podziwiać wspaniałą grę wody i świateł, a to wszystko w scenerii wrocławskiej Pergoli. Do tańca gości porywał zespół Celebrate serwujący największe hity muzyczne ostatnich 25 lat.

- Jubileusz ćwierćwiecza do doskonały czas na podsumowania, ale również stanowi on doskonałą motywację do dalszego rozwoju. Patrząc na nasze początki, kiedy to z małej hurtowni rozwinęliśmy się w największego dystrybutora zabawek i gier w Polsce, widać że tylko ciężka praca i ciągłe doskonalenie się gwarantują sukces. Dlatego też stale rozszerzamy, nie tylko naszą ofertę produktową, ale także wprowadzamy nowoczesne narzędzia e-commerce i budujemy sieć franczyzową Wyspa Szkrabów. O tym wszystkim mówiliśmy naszym partnerom, dostawcom i pracownikom na uroczystej gali z okazji 25-lecia. Była to okazja do wspólnych wspomnień, ale także serdecznie podziękowaliśmy za lata partnerskiej współpracy – mówi Lidia Hedzielska, prezes zarządu Rekman Sp. z o.o.

Początki firmy Rekman sięgają 1992 roku, kiedy powstała lokalna hurtownia zabawek. Obecnie jest to ogólnokrajowy dystrybutor posiadający w ofercie bogaty wybór zabawek, gier, puzzli, modeli do sklejania oraz modeli kolekcjonerskich. Na wyróżnienie zasługuje szeroka oferta zabawek importowanych do Polski na wyłączność. Spółka rozwija także usługi e-commerce, takie jak platformy zamówień B2B do szybkiego i prostego zamawiania produktów. Udostępnia także protokół XML, który pozwala na szereg czynności ułatwiających i automatyzujących współpracę oraz oferuje zdjęcia, opisy oraz tabele z parametrami produktów dla sklepów online.

Rekman posiada w swojej ofercie ponad 35 000 produktów pochodzących od czołowych światowych dostawców. Prowadzi także sieć franczyzową Wyspa Szkrabów, która obecnie liczy już ponad 100 sklepów w całym kraju. Rekman współpracuje ze sklepami tradycyjnymi, internetowymi, hipermarketami, hurtowniami, a także największymi sieciami handlowymi w Polsce. Spółka od 2013 roku należy do Grupy Kapitałowej AB, lidera dystrybucji IT oraz elektroniki użytkowej w Europie Środkowo-Wschodniej.

Rate this article: 
Brak głosów