Jesteś tutaj

Poznawanie świata z Fisher-Price®

23 luty 2017
Zabawki aktywizujące dla najmłodszych
 
Pierwsze spojrzenie, pierwszy uśmiech, pierwszy obrót z brzuszka na plecy – wszystko, co pierwsze, ma znaczenie. Zwłaszcza, kiedy jest się niemowlakiem. To czas, w którym oczka naszego malucha uważnie przyglądają się każdemu przedmiotowi, rączki próbują chwytać za uszy i włosy każdej osoby, która się nad nim nachyli. Rodzice zadają sobie pytania: jak mądrze wspomóc rozwój swojego dziecka? Jakie zabawki ułatwią mu zdobywanie nowych umiejętności? Odpowiedzią na te pytania mogą być najnowsze zabawki z linii aktywizującej Fisher-Price®, które rozwijają zmysły dziecka i zachęcają je do dokonywania pierwszych małych-wielkich odkryć.
 
 
Pierwsza zabawka malucha nie musi być skomplikowana. Powinna pomóc rozbudzić ciekawość i stymulować rozwijające się zmysły. Niezwykłość otaczającego świata dzieci poznają w każdej chwili. Najczęściej podczas codziennej zabawy. Wspomagając rozwój maluszków najnowszymi produktami z linii aktywizującej od Fisher-Price®, sprawimy, że odkrywanie świata będzie wypełnione nie tylko radością, lecz także wielopoziomowym poznawaniem.
 
 
Jedną z takich zabawek dla najmłodszych jest Aktywizujący słonik (DYF88). Duży słonik na pewno szybko się nie znudzi dzięki zastosowaniu różnorodnych tkanin, z których wykonane są jego poszczególne elementy. Szeleszczący materiał intryguje. Aż chce się go ścisnąć! W ten sposób dziecko doskonali umiejętność chwytania. Zmysł dotyku rozwijają także wstawki ze sztruksu, dzianiny i pluszu – raz materiał jest śliski, raz mięciutki, innym razem cienki bądź gruby. Ta różnorodność dotykowa zachwyci szkraba i jeszcze bardziej rozbudzi jego ciekawość. Słonik pobudzi także wzrok dziecka za pomocą kontrastowych, kolorów i różnorodnych wzorów. Zaciekawiony maluch z pewnością zapragnie dotknąć swojego nowego przyjaciela. Przyczepione do nóg zwierzątek kółeczka zachęcają szkraba do sięgnięcia po nie i rozwijają u niego zręczność. Ponadto jeśli potrząśniemy słonikiem, usłyszymy miły dla ucha dźwięk dzwoneczka lub grzechotki. W ten sposób stymulujemy słuch dziecka. Taki towarzysz codziennych zabaw to prawdziwy skarb! 
 
Rate this article: 
Średnia: 4.5 (2 głosy)