Jesteś tutaj

Markowe zabawki w Allegro.pl

6 Grudzień 2017

Strefa Marek to nowa usługa serwisu Allegro.pl, która powstała po to, by promować najlepszej jakości produkty. Dla kogo jest Strefa Marek i jakie korzyści daje producentom i dystrybutorom opowiada Agnieszka Radczak, manager ds. Projektów Strategicznych w Grupie Allegro.

 

 

„Świat Zabawek”: - Od kiedy Strefa Marek istnieje w serwisie Allegro.pl?

Agnieszka Raczak: - Strefa marek działa w ramach serwisu Allegro i na dobre wystartowała w drugiej połowie sierpnia ub.r., więc jest to stosunkowo młody projekt, ale doskonale się rozwija i szybko zyskuje na popularności. Średnia miesięczna liczba transakcji w „Strefie” zwiększa się o 40 proc. Natomiast obroty aż o 30 proc. To pokazuje, jak dynamicznie rozwija się nasza współpraca z producentami. Obecnie swoje artykuły oferują 93 marki, ale stale przybywają nowi zainteresowani. 

 

W jakim celu powstała Strefa Marek?

- Z jednej strony chcieliśmy stworzyć przestrzeń, w której właściciele marek mogą na dużą skalę prowadzić sprzedaż w sieci przy współpracy i wsparciu Allegro, promując wysokiej jakości produkty i nie zatracając swojej indywidualności. Z drugiej zaś, zależało nam na udostępnieniu miejsca, gdzie kupujący, którzy cenią sobie markowe produkty, będą mogli z powodzeniem znaleźć wyroby swoich ulubionych marek w jednym miejscu, bez konieczności przeszukiwania wielomilionowej oferty na Allegro. Udało nam się połączyć te dwa elementy i tak powstała „Strefa”, którą w miesiącu odwiedzą już ponad 1 300 000 unikalnych użytkowników, a wartość koszyka zakupowego jest dwa  razy większa niż na Allegro.

 

Jakie korzyści daje przedsiębiorcom, a jakie konsumentom?

- Kupujący mogą wybierać markowe produkty już spośród 93 swoich ulubionych marek z 7 kategorii: Moda, Elektronika, Dom i ogród, Dla dzieci, Sport i turystyka, Uroda, Sztuka. Zaletą „Strefy” jest nie tylko markowość produktów. „Strefa” jest miejscem, w którym użytkownik może spodziewać się wielu ciekawych ofert, bardzo atrakcyjnych zestawów produktowych oraz przedsprzedaży, w jednym miejscu. Jednym z przykładów takich akcji kierowanych do kupujących była m.in. przedpremiera gry planszowej Angry Birds czy pojawienie się promocyjnych zestawów Lego – dwa produkty + 1 za złotówkę. Użytkownicy będą mogli również liczyć na wiele promocji i obniżek cen. Z kolei producenci dzięki obecności w Strefie marek, mają możliwość prowadzenia własnych sklepów w towarzystwie Allegro, największej platformy e-commerce w Polsce i tym samym dotarcia do milionów potencjalnych kupujących. Producenci mają wpływ na prezentowaną ofertę oraz na jakość obsługi użytkownika. W ramach „Strefy” oferujemy również promocję i wsparcie marketingowe dla współpracujących z nami marek, zarówno w wewnątrz Grupy Allegro, jak i na zewnątrz.

Ile marek zabawkarskich widnieje w Strefie Marek?
- Obecnie ze „Strefą” współpracuje 20 marek zabawkarskich, ale w najbliższym czasie dołączą kolejne podmioty z tej branży.

 

Czy ta usługa jest płatna?

- Z każdym partnerem podpisujemy umowy o współpracy, w której określamy główne wytyczne takie, jak prowizja od sprzedaży czy miesięczna wysokość obrotu.

Jak będzie się rozwijać ta usługa? Co nowego będzie oferować w najbliższym czasie?
- W najbliższym czasie planujemy zwiększenie liczby marek w „Strefie” m.in. w kategoriach Moda oraz Dom i Ogród. Zacieśniamy współpracę z producentami odnośnie premier i przedsprzedaży, tak aby nasza oferta była bogatsza. Niedawno w ramach Strefy marek powstała Strefa Sztuki, gdzie można kupić obrazy młodych, dobrze zapowiadających się artystów. Poza tym już w tym miesiącu wprowadzamy „Strefę kibica”, w której pojawią się najbardziej znane polskie kluby piłkarskie.

 

Dziękuję za rozmowę.

 

Rozmawiała Anna Wakulak

 

 

Rate this article: 
Brak głosów