Jesteś tutaj

LEGO® BOOST – BUDUJ, PROGRAMUJ, BAW SIĘ! - INNOWACYJNA ZABAWKA LEGO W POLSCE!

16 Styczeń 2018

Z LEGO BOOST dzieci mogą zbudować kota, gitarę, robota lub cokolwiek, co tylko sobie wyobrażą, by następnie, poprzez proste programowanie w aplikacji na tablecie, ożywić swoją konstrukcję i nią sterować! LEGO BOOST łączy tradycyjną zabawę klockami z cyfrowym światem, ucząc najmłodszych w przystępny sposób podstaw programowania.
LEGO® BOOST, zestaw „buduj i programuj”, który pomaga dzieciom ożywiać ich projekty LEGO poprzez wprawianie w ruch, dodawanie dźwięku, a nawet mimiki, na polski rynek wejdzie już 1 września. LEGO BOOST łączy niekończące się pomysły na zabawę tradycyjnymi klockami LEGO z nieograniczonymi możliwościami ruchu i dźwięku, które można programować przez łatwą w obsłudze aplikację, układając proste algorytmy. Pierwsza odsłona zestawu miała miejsce podczas Consumer Electronics Show (CES) w styczniu 2017 roku w Las Vegas (USA), gdzie z miejsca wywołała furorę, zyskując status hitowego produktu dla dzieci i zdobywając mnóstow nagród i wyróżnień, m.in. od stacji CNN czy The Wall Street Journal.
Zaprojektowany dla dzieci w wieku 7+ zestaw LEGO BOOST wprowadza je w tajniki programowania dzięki bezpłatnej aplikacji, która zawiera niezbędne wskazówki, instrukcje budowania oraz proste komendy pozwalające stworzyć i animować 5 postaci i przedmiotów LEGO: Robot Vernie, Kot Frankie, Gitara 4000, Łazik M.T.R.4 oraz Linia produkcyjna. Tak jak dzieci budują tradycyjnymi klockami LEGO, tak w LEGO BOOST „budują” dodatkowo zachowanie i działania swoich konstrukcji łącząc cyfrowe klocki kodowania w łatwym, horyzontalnym szablonie aplikacji. Intuicyjne oprogramowanie posiada oparty na ikonach interfejs, który obsługuje się metodą przeciągania i upuszczania. Aplikacja jest dostępna za darmo w App Store oraz Google Play, działa na tabletach wyposażonych w system iOS lub Android. Tablet jest niezbędny zarówno do zbudowania modeli, jak i sterowania nimi.
Modele LEGO BOOST posiadają szereg czujników i sterowników, pozwalających im na poruszanie się, mówienie i wydawanie dźwięków, pokazywanie swojego nastroju (poprzez zmianę wyrazu twarzy - Robot Vernie i Kot Frankie), wyczuwanie odległości od przeszkód i reagowanie na nie, podnoszenie i przenoszenie niewielkich przedmiotów, wyczuwanie, kiedy modele są podnoszone, strzelanie strzałkami do celu. Zestaw LEGO BOOST pozwala również nagrywać własne efekty dźwiękowe, dzięki którym dziecko może nadać swoim kreacjom niepowtarzalny charakter. Do programowania nie jest konieczne ani pisanie ani literowanie. Aplikacja LEGO BOOST to także możliwość wyboru ponad 60 czynności zaprojektowanych tak, by zachęcać i inspirować dzieci do dalszego budowania i programowania, a przy tym do wspaniałej zabawy, która rozwija ich umiejętności i kreatywność.
LEGO BOOST można łączyć z dowolnym innym zestawem LEGO. Gdy dzieci zapoznają się już z budowaniem i projektowaniem modeli LEGO BOOST, będą mogły ożywić każdą swoją konstrukcję LEGO wykorzystując dodatkowe funkcjonalności aplikacji, tzw. “creative canvas”. Są to dwie bazowe instrukcje, by spersonalizować i animować własne projekty LEGO: „walking base” pozwalająca tworzyć postaci i zwierzęta, jak smoka czy kucyka oraz „driving base” do wprawiania w ruch pojazdów takich, jak quad czy samochód terenowy.
Zestaw LEGO BOOST będzie dostępny w większości sklepów stacjonarnych i internetowych,  w LEGO Store oraz na stronie shop.LEGO.com w rekomendowanej cenie 699,99 złotych.


LEGO® BOOST Zestaw kreatywny (17101) – OPIS PRODUKTU:
Zestaw kreatywny LEGO BOOST to szansa na całkiem nowe wrażenia z budowania z LEGO®. Vernie to osobisty robot-przyjaciel, który potrafi mówić. Verniego możesz także przebudować na łazik M.T.R.4 (Multi-Tooled Rover 4), Gitarę 4000, Kota Frankiego lub Linię produkcyjną. Wszystkie z funkcją sterowana z tabletu za pomocą bezpłatnej aplikacji, która dodatkowo zawiera cyfrowe instrukcje budowania wszystkich 5 modeli LEGO, a także przykłady ciekawych ćwiczeń i pobudzające wyobraźnię pomysły.
 
LEGO® BOOST Zestaw kreatywny (17101) – SZCZEGÓŁY:

 • Zestaw zawiera ponad 840 klocków LEGO®, a także elementy LEGO Move Hub i Interactive Motor oraz czujnik koloru i odległości.
 • Element Move Hub ma funkcję połączeń przez Bluetooth Low Energy (BLE), dwa programowane silniki, przycisk aktywacji, wewnętrzny czujnik przechyłu oraz kontrolkę.
 • Element Interactive Motor to programowany silnik.
 • Czujnik koloru i odległości wykrywa dystans, ruch i kolor, a do tego pełni funkcję oświetlenia.
 • Model odznacza się efektowną, biało-pomarańczowo-niebieską kolorystyką.
 • Obróć głowę Verniego, aby aktywować zamontowany na jego ramieniu sprężynowy miotacz.
 • Zbuduj łazik M.T.R.4 (Multi-Tooled Rover 4) i wypróbuj poszczególne narzędzia i przystawki, dzięki którym może on wykonać wiele niezwykłych czynności.
 • Zbuduj Kota Frankiego i zaopiekuj się nim. Pamiętaj, by karmić go odpowiednim jedzeniem, bo będzie nie w humorze!
 • Zbuduj, zaprogramuj i uruchom Linię produkcyjną, która produkuje prawdziwe, miniaturowe modele LEGO®.
 • Zestaw zawiera matę i plakat.
 • Robot Vernie ma ok. 27 cm wysokości.
 • Łazik M.T.R.4 (Multi-Tooled Rover 4) ma ok. 12 cm wysokości, 23 cm długości i 14 cm szerokości.
 • Gitara 4000 ma ok. 5 cm wysokości, 42 cm długości i 15 cm szerokości.
 • Kot Frankie ma ok. 17 cm wysokości.
 • Linia produkcyjna ma ok. 27 cm wysokości, 19 cm długości i 16 cm szerokości.
 • Instrukcja składania wszystkich 5 modeli dostępna jest tylko w aplikacji LEGO® Boost
 • Aplikacja LEGO® Boost dostępna jest za darmo do pobrania z App Store oraz Google Play
 • Produkt wymaga baterii (brak w zestawie). Typ i liczbę potrzebnych baterii znajdziesz na opakowaniu produktu.
 • Produkt wymaga tabletu z systemem iOS (wersja 10.3 lub nowsza) lub Android (wersja 5.0 lub nowsza). Tablet nie jest dołączony do zestawu.
 • Wymagania techniczne znajdziesz na stronie LEGO.pl/devicecheck.

 
WYBRANE PIERWSZE RECENZJE:
LEGO BOOST… zmienia wszystkie twoje standardowe konstrukcje LEGO w roboty. Przepraszam, ale jestem tak podekscytowany, że muszę chwilę pokrzyczeć”. CNET
„Zachęcając dzieci nie tylko do budowania, ale także do dodawania cyfrowych elementów, LEGO BOOST może stać się wyborem nr 1 na tegoroczne Święta Bożego Narodzenia”. Digital Trends
„LEGO to zabawka prawie idealna. LEGO BOOST sprawia, że staje się cudowna dzięki temu, że pozwala dzieciom na budowanie interaktywnych robotów”. WIRED
„Ukochane klocki spotykają się z Pokoleniem Programowania (…) Nowy zestaw LEGO BOOST ożywia klockowe kreacje za pomocą prostych silników i czujników ucząc podstaw programowania”. The Wall Street Journal
WYBRANE NAGRODY I WYRÓŻNIENIA DLA LEGO BOOST:

 • CNN Money – 14 coolest tech products from CES 2017
 • The Wall Street Journal
 • Nuremberg Toyfair – Toy Award 2017
 • New York Toy Tair – Techlicious: Toy of the year
Rate this article: 
Brak głosów