Jesteś tutaj

Ile wydamy na prezenty świąteczne dla dzieci w 2014 roku?

12 Grudzień 2014

Ponad 50% polskich rodziców przeznaczy kwotę w wysokości od 50 do 100 zł na prezent gwiazdkowy dla swojego dziecka. Kwota ta w przypadku większości badanych jest podobna do tej sprzed roku, choć 15% rodziców ocenia, że wyda na ten cel mniej niż w ubiegłe święta Bożego Narodzenia.

Większość ankietowanych rodziców (65%) planuje budżet w ciągu miesiąca poprzedzającego święta Bożego Narodzenia. Na ostatnią chwilę (tydzień i krócej) odkłada to 25% badanych. Natomiast 21% w ogóle nie ustala wielkości budżetu przeznaczonego na upominki dla dzieci.

Ile wydamy na prezenty dla dzieci?

Najczęściej kwotę w wysokości 50zł jako planowany budżet na prezenty świąteczne deklarowały osoby z wykształceniem podstawowym lub gimnazjalnym (22% w stosunku do 11% ogółu).
Rodzice, którzy przeznaczą na prezent poniżej 50 zł, częściej uzależniają liczbę prezentów dla dziecka od kwestii finansowych takich jak: opłaty i zakupy świąteczne oraz wielkość zaplanowanego budżetu.

Boże Narodzenie 2014 – wydamy więcej czy mniej niż w zeszłym roku?

Więcej niż przed rokiem są w stanie wydać na prezenty częściejrodzice posiadający dzieci od 3 do 5 lat (22%, w stosunku do 15% ogółu).

Kwotę wyższą niż ubiegłoroczna zamierzają przeznaczyć na prezent dla dziecka osoby z wykształceniem podstawowym (26%, w stosunku do 15% ogółu).

Osoby niezdecydowane to przede wszystkim rodzice jedynaków i dzieci poniżej 3 roku życia. Rodzice, którzy nie znają marzeń swoich dzieci, również nie są pewni kwoty, jaką przeznaczą na prezenty.

Kiedy decydujemy, ile wydamy na prezenty?

Rodzice, którzy korzystają ze stron internetowych, rzadko decydują o budżecie przeznaczonym na prezenty tuż przed świętami (6%, w stosunku do 11% ogółu osób wskazało, że ustala świąteczny budżet kilka dni przed świętami).

Badanie "Polscy rodzice o prezentach gwiazdkowych swoich dzieci" zostało zrealizowane przez TNS Polska na zlecenie firmy SMYK w październiku 2014 r. na próbie 500 Polek i Polaków posiadających dzieci w wieku 0-14 lat.

Rate this article: 
Średnia: 5 (1 głos)