Jesteś tutaj

DOSTĘPNE, INTERAKTYWNE I PRZYSTĘPNE CENOWO: SPOTKAJ SIĘ Z NOWYMI TRENDAMI W ZABAWKACH TECH

17 Lipiec 2019

Autorki: Reyne Rice, dyrektor generalny i założycielka ToyTrends i Robin Raskin, założycielka Living in Digital Times

Podczas CES 2019 skupiono się na technologiach wykorzystywanych w zabawkach. Na Toy Fair New York równanie zostało odwrócone. Chodziło o zabawki, których podstawą działania jest technologia. Podczas polowania na najlepsze zabawki odkryłyśmy wiele technologii pozwalających na stworzenie przystępnych, interaktywnych i niedrogich rozwiązań technicznych, zaprojektowanych specjalnie w celu zachęcenia dzieci do odkrywania i interakcji. W tym roku zabawki tzw. „Kidults” mocno zaznaczyły swoją obecność. Oto niektóre z pojawiających się trendów i gorących produktów na nadchodzący sezon.

TECHNOLOGIA BEZ EKRANU NAUCZA KODOWANIA DZIECI:

Technologia pozbawiona ekranu lub bez ekranu może wydawać się oksymoroniczna, ale dzięki coraz większej liczbie rodziców, nauczycieli i opiekunów zmartwionych nadmiernym spędzaniem przez dzieci czasu przy ekranie, producenci zabawek zwrócili na to uwagę i stworzyli zabawki rozwijające umiejętności technicznych bez ekranów.

• Kod ‘n Learn Kinderbot firmy Fisher Price łączy kodowanie z innymi umiejętnościami wczesnego uczenia się, takimi jak litery, liczenie i rozpoznawanie kształtów. Dzieci uczą się „programować” ruchy Kinderbota i zmieniać wygląd robota dzięki wymiennym akcesoriom. Trzy sposoby gry to bezpłatne kodowanie, wyzwania związane z nauką i broszura „tajny kod”, aby odblokować więcej.

• Mech 5 firmy Elenco oferuje unikalne podejście do kodowania. W środku tego robota znajduje się ruchome „koło kodujące”, w którym użytkownicy programują robota, zatrzaskując kołki kodujące w kole. Kombinacje kołków kodujących nakazują robotowi poruszanie się do przodu, do tyłu, skręcania, obracania lub pauzy.

• Kids First Coding and Robotics firmy Thames & Kosmos pozwala dzieciom tworzyć proste konstrukcje przypominające cegły, a następnie kodować, określając sekwencję fizycznych „kart kodowych”. Robot porusza się po kartach z kodem, podczas gdy skaner optyczny odczytuje kierunki i ładuje program. Robot może poruszać się w różnych kierunkach, aktywować akcesoria, zapalić diodę LED, odtwarzać dźwięki i reagować na różne karty funkcyjne.

TECH ZACHĘCA DO GRACZY FIZYCZNEJ:

Wykorzystując technologię jako dodatek do zabawy fizycznej, wiele produktów stwarza dzieciom wyjątkowy powód do wstawania i ruszania się.

• Płaszcz Harry'ego Pottera od Wow! Rzeczy mają być zwycięzcą tego sezonu wakacyjnego. Wewnętrzna podszewka peleryny działa jak zielony ekran, dzięki czemu użytkownik może sprawić, że rzeczy pojawią się i znikną. Wyposażony jest w statyw do trzymania smartfona. Uruchom magiczną aplikację i nagraj magię. (Telefon nie jest dołączony.)

• Kolekcja Toy Story 4 firmy Thinkway łączy przytulne figurki z interaktywną grą, którą dzieci mogą kontrolować. Kiedy rodzic wchodzi do pokoju, dzieci mogą sprawić, że postacie spadną na podłogę. To dziecięcy głos, który przywraca ich do życia. Buzz i Woody zareagują na sterowane głosem dzieciaki i zachęcą dzieci do ponownego przeżycia ikonicznych momentów filmu.

ZABAWKI DO ZABAW Z INNYMI WG GENERACJI YOUTUBE:

Niektóre z ulubionych aktywności dzieci w Internecie obejmują oglądanie filmów wideo z unboxingu w YouTube i młodych gwiazd YouTube ujawniających nowe wrażenia z gry. Oto kilka sposobów, w jakie producenci zabawek wykorzystali tę fascynację.

  • Ryan's World autorstwa Bonkers Toys: Ryan, siedmioletnie idol rozpakowujący produkty na YouTube rozszerzyło jego osobistą markę o linię zabawek wzorowanych na jego własnym wizerunku. Jaja Ryan Surprise mogą zawierać Alien Ryan, Robo Ryan, Combo Panda lub Red TItan. Urok polega na odpakowaniu jajka.
  • ZURU nawiązało współpracę z Tylerem „Ninja” Blevins - pierwszym graczem na rynku gier społecznościowych, znanym jako najlepszy strzelec w Fortnite, aby wprowadzić linię ekskluzywnych szybkostrzelnych miotaczy strzałek do swoich miotaczy X-Shot „Ninja” zasięg. Inni główni producenci zabawek, tacy jak Jazwares, Hasbro i Wicked Cool Toys, uzyskali licencję na nazwę Fortnite na kluczowe premiery produktów 2019. Ninja jest również na pokładzie z Wicked Cool dla zabawek innych niż miotacze.
  • Lalki #SNAPSTAR i aplikacja SNAPSTAR Studio, autorstwa YULU, dedykowane dla „społecznie wpływowych” dziewczyn, które chcą angażować się w media społecznościowe i tworzyć treści w mediach społecznościowych, dostarczając technologię zielonego ekranu i wskazówki dotyczące tworzenia udostępnianych filmów z możliwością dostosowania ich do mody lalki. To jak Instagram skupiony na modzie, w bezpiecznym środowisku, przyjaznym dzieciom.
  • Hatchimals Hatchtopia Life od Spin Master. Spin Master stworzył kolejną warstwę wciągającej i interaktywnej gry dla dzieci, które zbierają tę niepowstrzymaną markę. Teraz dzieci mogą zbierać nowe mini postaci i za pomocą kodu specyficznego dla produktu, odblokowywać nowe postacie Hatchtopii w Internecie, grać w gry i wchodzić do internetowego świata Hatchtopia Life.

ZABAWKI STEM PODKREŚLAJĄ „A” DLA PARY:

Dodając „A” dla sztuki do równania STEM, nowe zabawki zachęcają do artystycznych opcji, takich jak chemia kolorów i muzyka, aby dodać do nauki o nauce.

  • Crayola Color Chemistry Arctic Lab: zestawy do chemii kolorów Crayoli są przeznaczone dla dzieci do eksperymentowania z kolorem poprzez chemię. Ten nowy zestaw Arctic zawiera 50 zimowych eksperymentów naukowych, takich jak robienie śniegu na drzewach i zmieniające kolor naklejki w kształcie płatka śniegu, przy użyciu temperatury, tekstury i koloru, aby chemicznie zmienić wyniki.
  • Science of Music autorstwa Alex Brands zachęca dzieci do tworzenia własnej, naturalnej, solidnej tektury gitarowej i dodawania komponentów muzycznych, wszystko za 30 USD. Różne sprytne i łatwe w użyciu przyciski i obwody dodają progów i strun, a także uderzeń muzycznych, zniekształceń i opcji na gitarę akustyczną lub elektryczną.

CENA KONTYNUUJE WZROST NA ZABAWKACH W 50 USD:

Z rodzicami bardzo świadomymi potrzeb swoich dzieci, które często poświęcają krótką uwagę i potrzebują natychmiastowej gratyfikacji, chronią swoje portfele, wprowadzając dzieci do świata rozwiązań technicznych, dostępnych w niskich cenach, w przeciwieństwie do wybierania drogich opcji technicznych.

• Zjawisko Baby Shark uchwyciło dziecięce serca na całym świecie dzięki chwytliwej piosence YouTube i relacjom tanecznym. PinkFong przetłumaczył to zjawisko na zabawki WowWee, w wydaniu Baby Shark dla Fingerlings (14,99 $), pluszu mini śpiewającym i pluszowej marionetce z postaciami Baby Shark, które mogą śpiewać zarówno w zwolnionym, jak i przyspieszonym tempie, w zależności o tego, jak szybko dzieci otwierają usta rekina.

• Novio firmy Spin Master to prosty robot zdolny do uczenia się ruchów i czynności prowadzonych przez dzieci za pomocą prostych gestów ręki. To kosztuje tylko 19,95 $

• ZURU wprowadziło na rynek swoją niedrogą i oszczędzającą czas innowację: Bunch O Balloons Self-Inflating and Self-Sealing Party Balloons.. To najnowsze urządzenie do przygotowywania imprez wypełnia 40 balonów w 40 sekund. Działa z regularnym powietrzem lub helem, a balony są również wielokrotnego użytku. Genialne. Nawet fabryka produkująca urządzenie jest obsługiwana przez roboty do precyzyjnej produkcji. Zestaw startowy Bunch O Balloons z urządzeniem, 48 balonami i adapterem zbiornika helu to koszt 29,99 USD. Uzupełniające opakowania balonów dostępne osobno.

INTERGENERATIONAL PLAY ROZWIJA I KIDULTS DOŁĄCZ DO ZABAWY.

W najnowszym wydaniu „The Pop Insider” opisano wiele linii produktowych i gadżetów dla dzieci, dzieci i kolekcjonerów nostalgii ich ulubionych marek i postaci. Strefa „Kidult” powstała w styczniu 2019 r. w Galerii Trendów na Spielwarenmesse w Norymberdze, aby włączyć do zabawy dorosłych fanów, którzy uwielbiają zbierać, gromadzić i prezentować swoje figurki, kostiumy i odgrywanie ról, kolekcje cegieł, rękodzieło i inne.

• Gra Lie Detector firmy Hasbro wykorzystuje technologię analizy głosu wbudowaną w tę grę dla dorosłych, aby wykryć subtelności w głosie osoby, aby pomóc Ci odkryć, kto mówi prawdę, a kto nie. Podczas wykonywania tur gracz w gorącym miejscu jest pytany o niewygodę Tak lub Nie ma pytań. Powiedz prawdę, a zdobędziesz punkty, ale kłamstwo daje punkt przeciwnikowi. Wygrywa gracz z największą liczbą punktów.

• Pictionary Air by Mattel, to nowoczesna wersja popularnej gry Pictionary. Aplikacja mobilna Pictionary Air jest połączona ze specjalnym piórem podświetlającym, a szuflada pokazuje ich trop w powietrzu. Aplikacja rejestruje rysunek powietrza w czasie rzeczywistym i wyświetla narysowane arcydzieło na ekranie. Rysunki na żywo można nagrywać i zapisywać do odtwarzania. Grając w tę grę z wieloma ludźmi, technofile będą zachwyceni wyświetlaniem aplikacji Pictionary Air na dużym ekranie za pomocą Apple TV lub Chromecasta (brak w zestawie).

ROZSZERZONA RZECZYWISTOŚĆ, WIRTUALNA RZECZYWISTOŚĆ I MIESZANA RZECZYWISTOŚĆ NADAJĄ NOWY WYMIAR GRZE

2019 rozszerza grę rzeczywistości rozszerzonej, aby zachęcić dzieci do wielowarstwowych opcji gry. Te zabawki mogą być odtwarzane z komponentami technicznymi lub bez nich, ale kierunek polega na tym, że gra jest wzbogacona o aplikacje AR do aktywowania kolekcji i kreacji.

• Popularna gama Untamed z WowWee dodała nową grę Augmented Reality do swojej nowej mini-kolekcjonerskiej gamy dinozaurów, wilków, ptaków drapieżnych i innych. Untamed Mad Lab Minis zakopuje swoje kolekcje w fiolkach z probówkami wypełnionymi związkami, takimi jak piasek, szlam i glina. Jest to doświadczenie związane z rozpakowywaniem, które zmusza użytkownika do odnalezienia probówki. Kolekcja zawiera 34 stworzenia pop-n-swap. W połączeniu z bezpłatną aplikacją Happy Giant, świat Untamed Mad Lab Minis pozwala dzieciom przekształcać swoje mini-kolekcje w nowe stworzenia i gry.

• LEGO wprowadziło na rynek nowy świat rozszerzonej rzeczywistości (AR), wzbogacony o gry dla dzieci w wieku 7+, z kolekcją przygody Lego Hidden Side. Temat jest „przerażający” i „widmowy”, ponieważ główni bohaterowie Jack i Parker w dołączonej aplikacji mogą wykryć duchy i duchy w nawiedzonych miejscach Lego. Będą rozwiązywać łamigłówki i grać w gry, gdy będą badać nawiedzone królestwa. Ukryta strona jest dostępna w wielu przedziałach cenowych ze strukturami takimi jak nawiedzona szkoła i cmentarze. Przyszłe linki do galerii LEGO Life zachęcą także do gry w mediach cyfrowych i społecznościowych.

• Profesor Maxwell's 4D Galaxy by Spice Box to najnowszy w sprytnym zestawie produktów, które łączą książki fizyczne, elementy gier i rzeczywistość rozszerzoną, aby zachęcić dzieci do interakcji z profesorem Maxwellem. Po dobrze przyjętej grze Chef 4D, ta najnowsza gra jest osadzona w świecie między galaktycznym i zawiera szereg interaktywnych gier i aplikacji, które odkrywają galaktykę. Dzieci będą nosić dołączony zestaw słuchawkowy VR, który budzi się do życia po umieszczeniu w nim telefonu komórkowego, a dzieci mogą wchodzić w interakcje w pełnym trybie VR.

2019 to rok, w którym tech staje się bardziej przystępny i bardziej interaktywny, zachęcając dzieci do tak wielu opcji gry, że gra przez cały rok jest zdecydowanie dostępna i zachęcana! Bądź na bieżąco z kolejnymi nowościami, których premiery zaplanowane są w kolejnych miesiącach tego roku. Ujawni się jeszcze więcej rozgrywek technicznych.

Rate this article: 
Brak głosów