Jesteś tutaj

Bezprzewodowy monitor oddechu iBabyGuard

21 Maj 2014

Od roku, na polskim rynku dostępne są pierwsze, w pełni bezprzewodowe monitory oddechu firmy iBabyGuard wyświetlające liczbę oddechów dziecka. Innowacją monitorów jest ich kompatybilność ze smartfonami oraz tabletami. Dystrybutorem monitorów jest firma Vitamat.

Monitor iBabyGurad oraz iBabyguard Infant Snooze to przełom w domowym monitorowaniu oddechu niemowląt. Urządzenia są bezprzewodowe i nie wymagają ustawień ani kalibracji podczas pierwszego uruchomienia – po włożeniu baterii jest gotowe do użycia.


W wersji podstawowej iBabyGuard pełni funkcję dwukierunkowej elektronicznej niani, wyświetla informację nie tylko o liczbie oddechów dziecka, lecz także o jego aktywności (sen, pobudka, przebywanie poza łóżeczkiem) oraz wysokości temperatury w pomieszczeniu. Po połączeniu ze smartfonem lub tabletem dodatkowo prezentuje bieżący wykres oddechu oraz umożliwia analizę do 7 dni wstecz wspomnianych wyżej aktywności, a także przesyłanie plików dźwiękowych (bajek, kołysanek) oraz programowanie pór karmienia. Monitor ma wbudowany wskaźnik rozładowania baterii i wyświetla informację graficzną dotyczącą tego, czy baterie należy wymienić w macie/czujniku czy odbiorniku. W przypadku bezdechu alarm dźwiękowy jest uruchamiany po ok. 20 sekundach. Wyświetla się też odpowiedni znak graficzny, informujący, że alert wiąże się z właśnie z zatrzymaniem akcji oddechowej.

Model Infant Snooze został nagrodzony w 2013 roku na targach w Hongkongu.

Rate this article: 
Średnia: 3 (1 głos)