Jesteś tutaj

69. edycja Spielwarenmesse to rekordowa liczba wystawców i innowacyjnych produktów

25 Styczeń 2018

fot. Spielwarenmesse eG

W swojej roli największego i najważniejszego wydarzenia branżowego w roku, Spielwarenmesse przyciąga decydentów ze wszystkich czterech zakątków świata. Odbywające się w norymberskim centrum wystawienniczym od 31 stycznia do 4 lutego targi, ustanowiły już nowy rekord, przyciągając aż 2 902 wystawców, co oznacza wzrost o 31, w porównaniu z rokiem poprzednim. To wyraźnie podkreśla znaczenie Spielwarenmesse na globalnej arenie zabawkowej.

Prezentując szeroką gamę produktów na nadchodzący sezon, udział wystawców z zagranicy wynosi 75,1%, co oznacza wzrost z 74,0% w 2017 roku. Udział odwiedzających spoza Niemiec ma być jeszcze większy.

Chcąc znaleźć najnowsze innowacje, detaliści i kupujący odwiedzający wystawę, zyskają dostęp do najnowszych osiągnięć w dziedzinie gier, produktów hobbystycznych i rekreacyjnych. Trendy "Explore Nature", "Just for Fun" i "Team Spirit" oraz nominowani i zwycięzcy ToyAwards pomogą odwiedzającym w zdobyciu pozycji wśród miliona produktów na wystawie.

 

Międzynarodowy charakter
Odwiedzający Spielwarenmesse będą mogli przemierzyć 170 000 m². Organizator z powodzeniem łączy niezmiennie wysoką jakość z obszerną i międzynarodową ofertą produktów. W tym roku Spielwarenmesse może poszczycić się 16 pawilonami krajowymi, a po raz pierwszy pojawią się Gruzja, Rosja i Hiszpania. Stoisko Best of China, które pozostaje największym pawilonem narodowym na targach i znajduje się w hali 11.0, zostało całkowicie przeprojektowane. Odwiedzający, szukający nowych pomysłów, nie powinni przeoczyć wystawców po raz pierwszy w Nowym Centrum Wystawienniczym (NEC) w hali 3A oraz pawilonu z udziałem młodych niemieckich firm, sponsorowanego przez Federalne Ministerstwo Gospodarki i Energii (BMWi).
 
Przełomowe trendy
Tuż obok znajduje się centrum handlowe TrendGallery o powierzchni około 1000 m². Ma atrakcyjny wygląd i jest ważnym punktem programu dla odwiedzających, którzy chcą zapoznać się z najnowszymi innowacjami. To tutaj powstają trzy trendy, zidentyfikowane na całym świecie przez dziesięcioosobowy zespół TrendCommittee Spielwarenmesse: "Explore Nature" to odkrywanie świata fauny i flory. "Just for Fun" jest przeznaczony dla gier, które koncentrują się na zabawie, a nie na edukacji, podczas gdy "Team Spirit " koncentruje się wokół wygrywania jako grupy, a nie dążenia do indywidualnego sukcesu.

ToyAwards
TrendGallery jest także miejscem prezentacji zwycięzców i nominowanych do ToyAwards, które są wybierane przez jury złożone z ekspertów w czterech kategoriach: Baby & Infant, PreSchool, SchoolKids oraz Teenager & Adults. Kryteria wyboru obejmują oryginalność, bezpieczeństwo, jakość wykonania, nie zapominając o najważniejszym czynniku - zabawy. Ogromna liczba zgłoszeń po raz kolejny podkreśla pozycję tego uznanego na arenie międzynarodowej wyróżnienia. ToyAwards 2018 cieszy się większym zainteresowaniem niż kiedykolwiek wcześniej dzięki 643 zgłoszeniom z 397 firm, w porównaniu do 635 produktów z 361 przedsiębiorstw w 2017 roku. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas ceremonii otwarcia Spielwarenmesse w dniu 30. stycznia.
 
Specjalne pokazy
Trzy specjalne pokazy stanowią inspirację dla detalistów, którzy chcą poszerzyć swoje zasięgi i wygenerować dodatkową sprzedaż. Świętując swój debiut, "Toys meet Books" znajduje się w ruchliwym miejscu w pobliżu Entrance Mitte i zaprasza na dwanaście stoisk wystawców, którzy wprowadzają księgarnie głównie z niemieckojęzycznego świata do cudownego świata zabawek. Nowa koncepcja obejmuje także prezentacje, przewodnik po produktach i wycieczki z przewodnikiem. Dwa specjalne obszary, które z powodzeniem uruchomiono w 2017 r., będą kontynuowane w tym roku. Obszar działań Tech2Play w hali 4A obejmuje zabawki elektroniczne w czterech zmodyfikowanych kategoriach: "Zabawki robotów", "Gra wirtualna", "Zabawki RC" i "Elektroniczne uczenie się". Pomiędzy salami 2 i 3, specjalne artykuły dla dzieci i niemowląt to skarbnica atrakcyjnych dodatków dla naszych najmłodszych członków społeczeństwa.

Platforma dla branży licencyjnej
Licencje mają również ważną rolę do odegrania na Spielwarenmesse i są one widoczne we wszystkich grupach produktów. Spielwarenmesse bazuje na długofalowej współpracy z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Licensing Industry Merchandiser (LIMA) i oferując członkom LIMA prezentację w ramach specjalnego bloku: LicensePreview. Najważniejsze studia, takie jak CPLG (Paramount Pictures), Fox Consumer Products i NBC Universal, zaproszą wybranych partnerów biznesowych do ekskluzywnej prezentacji najnowszych licencji i planów na 2018. Stoisko LIMA w holu hali 12.0 pozostaje ważnym ośrodkiem dla wszystkich zainteresowanych licencjonowaniem. Charles'a Riotto, prezesa i dyrektora generalnego LIMA, można będzie zobaczyć na Toy Business Forum w dniu 31. stycznia, kiedy będzie mówił o "Światowych trendach w licencjonowaniu".

Eksperci doradzą
Pierwszego dnia targów w forum wiedzy w hali 3A, wezmą udział również eksperci ds. trendów, którzy podzielą się swoimi spostrzeżeniami na tematy, które będą miały wpływ na przyszłość branży zabawkarskiej. W czwartek prezentacje skupią się na cyfryzacji w środowisku detalicznym, w piątek uwaga zostanie przeniesiona na "Multichannel". Prezentacje w weekend będą poświęcone kupowaniu i sprzedawaniu oraz kreatywnym koncepcjom marketingowym. Bezpłatne rozmowy zapewniają nabywcom handlowym cenną wiedzę do codziennego prowadzenia ich działalności i będą odbywać się codziennie od 13.00 do 15.00. Naprzemiennie przedstawicielkii TrendCommittee Reyne Rice z USA i dr Marii Costa z Hiszpanii rzucą więcej światła na trendy w 2018 roku.

Informacje z pierwszej ręki
Zmieniona aplikacja zawiera kompleksowy przegląd programu wspomagającego i wszystkich innych usług świadczonych przez Spielwarenmesse. Dzięki regularnie aktualizowanym materiałom na temat branży zabawkarskiej, jest cennym towarzyszem przez cały rok, zapewniając wsparcie na miejscu i pomagając użytkownikom planować z wyprzedzeniem. Zintegrowany internetowy magazyn "Spirit of Play" to codzienne źródło wiedzy eksperckiej. Wydanie drukowane, które pojawia się w okresie przygotowań do targów, jest największym na świecie magazynem zabawek B2B i jedynym dystrybuowanym na całym świecie. Całoroczny przepływ informacji kończy się ciągłą obecnością targów we wszystkich konwencjonalnych kanałach mediów społecznościowych, zwiększając apetyt na to wydarzenie - międzynarodowe Spielwarenmesse.
 
Tylko w Norymberdze sprzedawcy i nabywcy z całego świata doświadczają pełnej różnorodności tej branży. W 2018 roku po raz kolejny będą mieli możliwość uzupełnienia swoich asortymentów innowacyjnymi produktami, aby odświeżyć swoją wiedzę branżową i zdobyć nowe pomysły i impulsy do codziennego prowadzenia działalności.

 

 

Rate this article: 
Brak głosów