Jesteś tutaj

Targi Mamy dziecko w Szczecinie

21 Październik 2014

Szkoła wychowania w pigułce, porady dla młodych rodziców, konsultacje ze specjalistami, edukacyjne zabawy dla dzieci, chwile relaksu spędzone przy książce, śpiewające przedszkolaki na scenie, liczne konkursy z nagrodami, jak też produkty i usługi dla dzieci i rodziców, w tym zabawki, ubranka czy tekstylia ze sklepów internetowych – za nami 4. edycja Targów dla Rodziców i Dzieci MAMY DZIECKO, która odbyła się w dniach 18-19 października w hali Międzynarodowych Targów Szczecińskich.

Na odwiedzających targi MAMY DZIECKO czekało wiele atrakcji. Można tu było zobaczyć i kupić m.in. zabawki, żywność dla niemowląt, obuwie dziecięce, meble do pokoi dziecięcych, książki dla rodziców, czytanki dla dzieci, kosmetyki, akcesoria dla niemowląt. Na targach obecne były sklepy internetowe, można było więc z bliska zobaczyć m.in. zabawki, ubranka, tekstylia, ale też chociażby elektroniczne nianie, tapety z motywami dziecięcymi czy poduszki. Zaprezentowały się też firmy usługowe oferujące fotografię rodzinną, ubezpieczenia czy propozycje zajęć dla najmłodszych.

Targi okiem wystawców

Targi pozytywnie oceniają wystawcy. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z wystawiania się na targach. Organizacja na jak najwyższym poziomie i duże zainteresowanie naszą ofertą – podsumowywała Grażyna Nowa-Kliś z firmy Baby Decor. Joanna Ciechanowicz reprezentująca firmę
Enfamil
oceniała: - Targi z roku na rok są coraz lepsze - dużo więcej rodziców z dziećmi i więcej zabaw dla dzieci. Obecność na targach ceni sobie Joanna Mróz z firmy Art Moda Skamado. - Organizacja targów jest bardzo dobra, dobrze też dba się tutaj o wystawców. Podobają mi się pomysły na program targów, tj. konkurs dla przedszkolaków, który zapewnia dużą rotację ludzi. Dostrzegam same plusy. Cieszę się, że mogę tutaj być – powiedziała Joanna Mróz. To zdanie podziela Katarzyna Brzozowska z firmy Malinowe Marzenia: - Jest dużo ludzi, ulotek rozdajemy bardzo dużo i to jest najważniejsze. Spotkaliśmy się też z miłym odbiorem na scenie. Atmosfera jest sympatyczna, a organizacja profesjonalna.

Zabawa dla dzieci, edukacja dla rodziców

Targi MAMY DZIECKO zaproponowały rodzicom liczne warsztaty, konsultacje i porady specjalistów. Dostarczyły one sporo przydatnej wiedzy i umiejętności, m.in. na temat korzyści płynących z czytania dzieciom, relacji w rodzinie, postaw rodzicielskich, sposobów rozmawiania z dzieckiem, karania dzieci czy zasad profesjonalnej fotografii. Zainteresowaniem młodych rodziców cieszyły się porady Fundacji Zdroje i konsultacje logopedyczne.

Dla najmłodszych zwiedzających były warsztaty z Klubem Naukowca, przykładowe zajęcia rozwojowe czy czytanie bajek. Właśnie książkom poświęcono podczas tej edycji targów MAMY DZIECKO sporo uwagi: pięknie ilustrowane książki dla dzieci i poradniki dla rodziców można było kupić, o wartościach „czytania globalnego” można było posłuchać.

Targi odbyły się pod Mecenatem Miasta Szczecin oraz honorowym patronatem: Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Zachodniopomorskiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz Zachodniopomorskiego Oddziału Wojewódzkiego w Szczecinie Narodowego Funduszu Zdrowia. Patronat medialny sprawowały popularne portale i czasopisma branżowe oraz media lokalne.

Rate this article: 
Brak głosów