Jesteś tutaj

Cartoon Network i Boomerang przenoszą się z Discovery do Atmedia

21 Maj 2014

Należące do Turner Broadcasting Systems kanały Cartoon Network i Boomerang tylko do końca roku obsługiwane będą reklamowo przez Discovery Media. Jak ustalił portal Wirtualnemedia.pl, od stycznia 2013 roku reklamy w nich sprzedawać ma firma Atmedia.


 O zakończeniu współpracy Discovery i Turnera obie firmy poinformowały wczoraj we wspólnym komunikacie, ale przyczyn tej decyzji nie podały. Discovery Media sprzedawało reklamy w kanałach Cartoon Network i Boomerang i w ich serwisach internetowych od 2003 roku. Stacje te były jedynymi stacjami spoza portfolio Discovery (liczy dziewięć stacji, reklamy nadawane są na siedmiu z nich) obsługiwanymi przez tego brokera. - Chcemy teraz skoncentrować się na sprzedaży własnych kanałów - mówi nam Piotr Kabała, communications manager w Discovery Networks.


Z nieoficjalnych informacji Wirtualnemedia.pl wynika, że od stycznia 2013 obsługą reklamową stacji Cartoon Network i Boomerang zająć się ma broker Atmedia. Joanna Nowakowska, senior press officer w Atmedia, wczoraj nie skomentowała tych informacji. Marcelina Cholewińska z biura prasowego Turnera poinformowała nas jedynie, że dziś zostanie wydany oficjalny komunikat w sprawie współpracy z nowym partnerem. Trzeba dodać, że Atmedia współpracują już z Turnerem od kilku lat, bo sprzedają reklamy w należącym do niego kanale filmowym TCM24.

 Atmedia mają obecnie w portfolio osiem kanałów dziecięcych: Disney Channel, Disney XD, Disney Junior, MiniMini+, teleTOON+, Polsat JimJam, Nickelodeon i CBeebies. Ale od 2013 roku broker przestanie obsługiwać te dwie ostatnie stacje. Należący do Viacomu Nickelodeon wraz z wszystkimi stacjami tego koncernu będzie sprzedawany bowiem przez TVN Media, a CBebbies wraz innymi kanałami BBC przejdzie do Polsat Media.

W październiku br. udział Cartoon Network w grupie widzów 4-12 lat wyniósł 6,53 proc., a Boomeranga - 1,46 proc. 


na podstawie:www.wirtualnemedia.pl

Rate this article: 
Brak głosów